bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

14269
A A A

Aktualności : GMINA CHODZIEŻ Sesja Gminy: Budujemy, planu-jemy

W piątek 27 sierpnia w sali posiedzeń Urzędu Gminy zebrali się radni na XXXIII już sesji rady. Uchwalono kilka przedyskutowanych na komisjach projektów m. in. zmianę uchwały budżetowej na rok bieżący. Radni z uwagą wsłuchiwali się także w informacje wójta gminy z prac między sesjami, w dużej części poświęconej realizacji bieżących inwestycji.


Sesję w trybie stacjonarnym sprawnie poprowadziła przewodnicząca rady Ewa Śliwińska. Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji, a także zaaprobowaniu sprawozdania komisji wspólnej złożonego przez Józefa Dymka,  radni przystąpili do procedowania czterech bieżących projektów uchwał. Dotyczyły one spraw: uzgodnienia przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych pomników przyrody, nadania nazwy ulicy Jabłoniowa w Ratajach, a także zmiany uchwały budżetowej gminy Chodzież na rok bieżący i co za tym idzie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Chodzież na lata 2021-2024. Wszystkie uchwały przyjęte zostały jednogłośnie.     

Po przegłosowaniu punktów merytorycznych przyszedł czas na wysłuchanie sprawozdanie z działalności przewodniczącej Rady Gminy Chodzież i wójta Gminy Chodzież w okresie międzysesyjnym. Wójt Kamila Szejner w dużej części poświęciła go planom oraz ocenie stopnia zaawansowania inwestycji prowadzonych i przygotowywanych przez gminę. Jak się okazuje jest ich całkiem sporo. M. in.  gmina podpisała umowę z Wojewodą na dofinansowanie zadania pn. „Budowa drogi - Stróżewo gm. Chodzież”. Inwestycja powstanie przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, całkowita wartość zadania to 458 tys. 202 zł. Przygotowana została dokumentacja na budowę drogi w Oleśnicy ul. Bajkowa, a w trakcie opracowania jest dokumentacja na budowę kolejnej, w Ratajach - ul. Kwiatowa. Szykują się też przetargi na budowę drogi w Ratajach (ul. Chodzieska) i w Podaninie. Na ukończeniu są prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Zacharzynie, a także przygotowywana jest dokumentacja na oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej w Pietronkach wzdłuż drogi wojewódzkiej nr. 193. Na finiszu jest także zagospodarowanie terenu przy SP w Strzelcach. Gmina oczekuje również na wynik naboru 3 wniosków złożonych w ramach Programu Polski Ład.      

Więcej już wkrótce na łamach gazety „Nasza Gmina”.  
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna z UG
Platforma Komunikacyjna z UG


Ważne dokumenty
Ważne dokumenty
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy
Mapa Gminy
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny
Informator turystyczny

Psy do adopcji
Psy do adopcji
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0