bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

12751
A A A

Aktualności : Chcą więc mogą…

Najlepiej czują się we własnym gronie… We wtorek i środę 13 i 14 lipca do Milcza z terenu całej gminy zjechało się kilkadziesiąt pań, by uczestniczyć w reaktywacji działalności klubu seniora. Władze gminy Chodzież reprezentowała Ewa Kubiś, zastępca wójta.


Świetlica w Milczu dawno już nie rozbrzmiewała takim gwarem. By sprostać zasadom bezpieczeństwa spotkanie odbyło się w dwóch turach, zaś przy stołach uczestniczki zajęły co drugie krzesło. Inaugurację kolejnego cyklu poprowadziła Dorota Klepacka, koordynatorka wcześniejszych zajęć. Zaplanowany cykl jest kontynuacją programu unijnego, który zakończono w 2019 roku. Ciągłość projektu do końca obecnego roku gwarantują środki gminy.

Na wstępie spotkania głos zabrała zastępczyni wójta, Ewa Kubiś. - Kolejne zajęcia, które zorganizowaliśmy są po to, byście się spotykały, nawiązywały kontakty, żebyście wspólnie spędzały czas. Bo to wasz czas... Swoje lata solidnie przepracowałyście, teraz macie prawo wypoczywać.

Dalej zastępczyni wójta, nawiązała do aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz zachęcała do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, który jak przypomniała - jest obowiązkowy. - Na 21 sierpnia zaplanowaliśmy dożynki, ale nikt nie wie, jaka będzie sytuacja.

W ramach programu „Chcę więc mogę” - wsparcie osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z terenu gminy Chodzież w Milczu” zaplanowano zajęcia usprawniające, rehabilitacyjne, gimnastykę, wspólne gry i zabawy oraz rękodzieło i szeroko pojętą rekreację. Program obejmuje teren całej gminy. Jak podkreślają organizatorzy, inicjatywa jest szansą szczególnie dla osób z różnych względów społecznie „wyłączonych”. Z rekrutacją nie było problemów. Szybko zgłosiło się ok 50 chętnych i utworzono dwie grupy. - Program jest otwarty. Spotkania odbywają się we wtorki i środy. W dalszym ciągu mogą do nas dołączyć kolejne osoby - dodaje na koniec prowadząca zajęcia Dorota Klepacka.

Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna z UG
Platforma Komunikacyjna z UG


Ważne dokumenty
Ważne dokumenty
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy
Mapa Gminy
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny
Informator turystyczny

Psy do adopcji
Psy do adopcji
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0