bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

12698
A A A

Aktualności : OLEŚNICA Widzę, słyszę, reaguję…

Kolejne warsztaty w Szkole Podstawowej w Oleśnicy przyciągnęły dziesiątki uczniów z terenu gminy Chodzież. Również i tym razem organizatorom - Stowarzyszeniu Socius oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - przy wsparciu nauczycieli i dyrekcji szkoły udało się tak ułożyć program, by poważne i przydatne problemy szkolnej rzeczywistości uatrakcyjnić zajęciami o charakterze nieco bardziej relaksacyjnym.


W piątkowe popołudnie, 21 lutego w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy, na zaproszenie Stowarzyszenia Socius z prezes Dominiką Gruszczyńską na czele oraz Sebastiana Nowaka z G.K.R.P.A. doszło do spotkania pedagogów i specjalistów z zainteresowaną poszerzeniem swojej wiedzy młodzieżą szkolną. To nie pierwsze warsztaty, które zorganizowano w oleśnickiej szkole. Tym razem zakres zajęć doskonale obrazowało hasło - "Widzę, słyszę, reaguję - STOP przemocy i hejtowi".      

Ciekawych tematów nie brakowało. Lutowe warsztaty adresowane były głównie do młodzieży z klas VI, VII i VIII SP w Oleśnicy oraz do uczniów SP Strzelce. Całość podzielono na 5 podgrup: Natalia Głąb, szkolny pedagog w obrazowy sposób przedstawiła dzieciom problem przemocy rówieśniczej, a Robert Rozpłochowski - psycholog szkolny pokazał na czym polega zjawisko znęcania i cyberprzemocy. O zwierzętach ich odczuciach i możliwości adopcji  opowiadali Aleksandra Suda i Mariusz Ostynowicz ze Stajni ARGO i Stowarzyszenia Argo Horse z Szamocina. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się aromatyczne zajęcia zaproponowane przez firmę Świeżo Cięte, które polegały na samodzielnym wykonaniu świec zapachowych. Na koniec zajęcia warsztatowe dotyczące przemocy rówieśniczej i agresji przeprowadziła nadkomisarz Elżbieta Żulewska z KPP w Chodzieży.     

Jak się okazuje przyjęty format warsztatów doskonale wpasował się w oczekiwania uczniów ułatwiając w nieskomplikowany i bezpośredni sposób przekazanie informacji dotyczących tematyki rosnącego zagrożenia przemocą, hejtem i cyberprzemocą. Mówiono też o zakresie odpowiedzialności karnej za popełnienie tych czynów. Natomiast aromaterapia i dogoterapia przeniosły uczestników w świat innych, pozytywnych doznań zapewniając uczestnikom chwile zabawy i relaksu.      

Dzięki uprzejmości dyrektor szkoły Joanny Maćkowiak i zaangażowaniu wielu osób uczniowie mieli możliwość pozyskania umiejętności radzenia sobie z przemocą, dowiedzieli się czym jest empatia wobec adoptowanych zwierząt, a także miło i ciekawie spędzili czas. Wypada dodać, iż organizatorzy zadbali również by nikt z uczestników nie wrócił do domu głodny…
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna z UG
Platforma Komunikacyjna z UG


Ważne dokumenty
Ważne dokumenty
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy
Mapa Gminy
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny
Informator turystyczny

Psy do adopcji
Psy do adopcji
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0